ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА И ВЪЛКЪТ
А след като изядоха месото на бабата и изпиха кръвта й:
– Къде да си сложа престилчицата?
– Хвърли я в огъня, че вече няма да ти трябва.
– Къде да си сложа блузката?
– Хвърли я в огъня, че вече няма да ти трябва.
– Къде да си сложа поличката?
– Хвърли я в огъня, че вече няма да ти трябва.
Къде да си сложа кожата?
Къде да си сложа мускулите?
Къде да си сложа органите?
Обичаш ли ме сега?
– Махни се от мен.
Обичай ме. Обичай ме.
Аз няма да те изоставя.